Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

NEDĚLNÍ SETKÁNÍ S LAMOU ALPAKA

Neděle, den jako stvořený pro odpočinek, vycházky do přírody a zábavu s rodinou či přáteli! Pojďte si ji užít!  Vyrazte za vláčky, lamami a krásnou vyhlídkou!

Svůj výlet začněte pohodovou procházkou po zpevněné cestě Podél řeky Svitavy. Cestou se napojte na cyklostezku Eurovelo 9, která vás dovede k železničnímu viaduktu. Právě tady začíná Naučná stezka Hády a údolí Říčky. Od této chvíle vás povede červená značka až k první dnešní zastávce - zahradní železnici, která dělá radost dětem i dospělým už více než 30 let.

Až se dostatečně pokocháte šikovností a vtipem místního tvůrce, vydejte se podél stezky Hádecké lomy pěkně nahoru. Odměnou za stoupání na vyhlídku Hády vám bude úchvatný pohled doslova na celé Brno.

Cestou z vyhlídky narazíte na ráj zvířat i přírody. V Lamacentru, v srdci vápencového lomu, potkáte lamy alpaky, ovce, kozy i králíky. Už jste vyzkoušeli místní geologickou bosou stezku? Víte jak vypadá budkostrom? 

Na cestu zpět se vydejte podél přírodního parku Kavky a pokračujte přes městskou část Vinohrady až do lesoparku Akátky. Odtud už silnicí buď zpátky na železniční stanici nebo na autobusovou zastávku Stará osada.

 


Mapa výletu!

  • převýšení: 231 m
  • časová náročnost: 4:00 h
  • délka celé trasy: 13,7 km


<<  Další výlety v regionu Brno a okolí